שתיית מים על קיבה ריקה

שתיית מים על קיבה ריקה

שתיית מים פעמים רבות נתפסת לאנשים שונים באוכלוסייה כחסרת משמעות, ובאותה מידה, לעניות דעתם, ניתן להחליפה בשתיית משקאות מתוקים או קפה, תה וחליטות צמחים שונות.
חשוב לדעת שלשתיית המים אין תחליף, והמים מהווים מקור בלתי נדלה לרבים מתפקודי הגוף התקינים.

יתרונות שתיית המים
ניתן לראות את החשיבות הרבה של המים באחוזי הגוף הרבים, כשני שליש, מסך הגוף כולו. המים מהווים מרכיב מרכזי בכל איבר, רקמה, שריר וגיד. ניתן לראות שכשהגוף מתייבש מחוסר נוזלים, משתלטת עייפות וחוסר תקשורת כללית, נוצרות בעיות עיכול שונות, עליית מיצי עיכול מהקיבה- צרבות, ואף בחילות עקב חוסר איזון של סוכר בגוף והעמסתו בדם, ועוד בעיות כגון אלו.

שתיית נוזלים שאינם טהורים
שתיית נוזלים שאינם טהורים לא תזין באותה דרך את ממשק הנוזלים בגוף, ולרוב, על כמות הנוזלים שאותה מרכיבים סוכרים שונים או צבעי מאכל, ואפילו פירות שונים, הנוזלים יהיו שמישים בידי הגוף לניצול הרכיבים עצמם, כך ששוב, אין עודף נוזלים לתפקודי הגוף בדרך זו.

מדוע חשוב לשתות מים על קיבה ריקה?
הרמב"ם כבר בימיו, כשהיה גדול הרופאים בעת ההיא, ועד היום ששומעים לדברי החכמה שהגה, טען שאת שתיית המים אין לערבב עם הארוחה והמזון. המזון שמתעכל דורש את אש העיכול, "האגאני", לפי דברי החכמים ההודים שהגו את תורת האירוודה, והמים מרטיבים את המערכת. בראייה מדעית, לפי מחקרים שהוכחו בימינו, ניתן לראות שהאנזימים הדרושים לפירוק המזון נמהלים בלחות ובנוזלים ואינם יכולים לתפקד כתקנם. אנזימים אלו מהותיים לעיכול המזון, והפחתת התסיסה בהמשך במעיים.

ביפן נהוג זה שנים, ולאחרונה, חדר המנהג אף לחוגי בריאות שונים בישראל, ואומץ אף במרכז ספא כרמל כטיפ בעל משמעות, שכדאי לשתות שתי כוסות מים על קיבה ריקה, עם הקימה בבוקר, כשהגוף עדיין מוגדר אחרי צום והקיבה אינה עמוסה במזון. לרוב, נהוג לשתות מים פושרים שימנעו את כיווץ הקיבה, אך למי שסובל מעודף אש וחום בקיבה, לפי הגדרת הרפואה הסינית, או צרבות ברפואה המערבית, עדיף לשתות מים קרים שיקררו את הקיבה.

תחילת מאגר הנוזלים היומי במהלך הבוקר
בסיני, נוהגים הבדואים הנודדים לשתות עם שחר מים רבים, ולצאת עם מאגר נוזלים פנימי ועודף בממשק הנוזלים בגוף אל המדבר, אל המסע שלהם. כך אינם נותרים בחוסר ואינם נדרשים לכפר על היובש בהעמסת נוזלים כשהגוף כבר חווה את ההתשה, קריסת המערכות וסכנה לאיבוד נוזלים חמור ואף התייבשות.

היכן אפשר לדעת עוד?
מידע חשוב זה נמצא באתר "ספא כרמל" מרכז ספא מפנק ומרגיע שמרפא את הגוף הפיזי והנפשי של האדם. ספא כרמל זהו ספא במרכז הארץ כשבעליו של המקום הינו אדם המומחה לטיפול בנפש ובניקוי רעלים מהגוף. המקום מציע ספא, ג'קוזי, בריכות מחוממות ובעיקר הרבה מרגוע.
מאחר ואתר ספא כרמל הינו מהמקצועיים בארץ ניתן לקבל מידע רב הן מהאתר אינטרנט של המקום והן מהסדנאות המרתקות שמרכז ספא כרמל מציע.

לפרטים נוספים וייעוץ ראשוני צרו קשר: 03-3722261


השדות המסומנים ב- * הם שדות חובה