עיסוי לנשים בהריון

עיסוי לנשים בהריון גורר אחריו לא פעם דיון לגבי היתרונות שלו מצד אחד וההשלכות שעלולות להיות לו מצד שני. היות ומדובר בתקופה רגישה מאוד מבחינה בריאותית, כל פעולה המיועדת עבור האישה נבדקת בשבע עיניים כולל הקפדה על תזונה נכונה ועל מנוחה, הורדת לחצים והימנעות מסטרס במידת האפשר. אך עם זאת, מה נעים, מרפה ומשחרר יותר מעיסוי, ואיזו תקופה מתאימה יותר לעיסוי נעים ומשחרר מאשר תקופת ההיריון שלא תמיד קלה?

עיסוי לנשים בהריון, ספא לנשים בהריון - ספא כרמל

ההגבלות על עיסוי לנשים בהריון

לא הכל מקובל ומותר בכל הנוגע לביצוע עיסוי לנשים בהריון. בדרך כלל לא מקובל לעשות עיסוי לנשים בהריון לפני תחילתו של החודש הרביעי, היות והטרימסטר הראשון נחשב לתקופה רגישה במיוחד במהלך ההיריון. למרות שאין הנחיות רפואיות גופרות לגבי עיסוי נשים בהריון, רוב המטפלים נמנעים ממגע באזור הבטן ומקפידים על עיסוי קל מהרגיל של אזורים העלולים לסבול מנפיחות ובצקות בתקופת ההיריון, כמו למשל מפרקים ברגליים.
נוסף על כך, כפי שבכל עיסוי יש להקפיד על כך שלמטופל יהי נוח במהלך העיסוי כולו, יש להקפיד על כך גם כשמדובר לגבי עיסוי בהריון. ההבדל העיקרי בעניין זה יהיה לגבי המנח, שאם במצב רגיל המטופל ישכב על מיטת העיסוי על בטנו כשפניו כלפי מטה, הרי שלנשים בהריון מומלץ לשכב דווקא על הצד על מנת להימנע מהפעלת לחץ על איזור הבטן. על מנת לתרום עוד יותר לתחושת הנוחות והיציבות ניתן לרפד בעזרת כריות או עזרים אחרים את סביבת הבטן.

היתרונות של עיסוי הריון

ספא לנשים בהריון שהוא מקצועי ואיכותי כפי שנערך אצלנו בספא כרמל יכלול חבילת ספא מפנקת יחד עם עיסוי לנשים בהריון . זאת משום שאנו מאמינים שהעיסוי יכול לשפר את מצבה של האישה ההרה בכמה דרכים:  עיסוי הריון תורם לשיכוך כאבים שונים (כאבי גב, כאבי רגליים וגם כאבי שרירים), מפחית חרדות ומתחים לפני הלידה וגם תורם לשינת לילה טובה יותר. כמו כן, העיסוי יכול להפחית בצקות אופייניות להריון ונפיחויות הנגרמות בגלל הלחץ הגובר על כלי הדם. העיסוי גם עוזר להמריץ את זרימת הדם ברקמות ולהמריץ את הפעילות של מערכת הלימפה.

חבילות ספא   מדיניות ביטולים