מערכת השרירים

השרירים, יחד עם עצמות השלד בגופינו, מרכיבים את מערכת התנועה. השרירים מהווים 40%-50% ממשקל הגוף, מאכסנים בתוכם שליש מחלבוני הגוף ומאפשרים תנועה ע"י כיווץ והרפיה. השרירים עוטפים את העצמות וביחד יוצרים מנוף. התכונות העיקריות של הרקמה השרירית היא יכולת כיווץ, יכולת לקלוט גירוי ולהגיב לו,התארכות ואלסטיות.
תפקידי השרירים
לשרירים תפקידים רבים המסייעים לפעילות הרמונית של גוף האדם. אחד התפקידים העיקריים הוא הנעה של חומרים, לדוגמא המעי האחראי על עיכול המזון. תפקיד נוסף הוא ייצוב וזקיפות הגוף באמצעות השרירים המייצבים הנמצאים בגב, בבטן ובכף הרגל. כמו כן, השרירים מסייעים בשמירה על חום גוף יחד עם מערכת העצבים.
מבנה השריר
השריר למעשה מכיל 70% מים, 20% פרוטאין והשאר הם מלחים שונים.
השרירים מורכבים מהמוני ליפים (דמוי חוטים דקים), אשר יחד יוצרים חבלים עבים יותר הנקראים סיבי שריר. בתוך השריר מצוי נוזל המכיל חלבון, שומן, תרכובות עתירות אנרגיה, נימי דם וגליקוגן.
השריר כולו עטוף ברקמה מחברת בעזרתה השריר נאחז. במהלך פעולתם של השרירים נוצרים חום, פחמן דו חמצני ופסולת אשר אותם השריר יודע לסלק מהגוף. לפעילות תקינה דרושה אספקת חמצן וחומרי מזון ליצירת אנרגיה והפעלת תנועה.
סוגי שרירים
נציין שתי קבוצות עיקריות המחלקות את סוגי השרירים לשניים. שרירים רצוניים ושרירים בלתי-רצוניים. לקבוצת הרצוניים משתייכים שרירי שלד מוטוריים המקבלים פקודות רצוניות מהמוח, ומחוברים לשלד באמצעות גידים. לקבוצת השרירים הבלתי רצוניים משתייכים המעי, הלב וכלי דם.
שרירים תפוסים
שריר "תפוס" הוא למעשה התכווצות הרקמה השרירית. כמו כן, מחקרים כבר הוכיחו כי מתח ולחץ נפשי משפיעים גם הם על תקיעות והתכווצות בשרירים. לכן, כשהגוף תפוס ומכאיב זה הזמן לעצור ולפנק את עצמכם במרכז ספא כרמל, המציע עיסויים וטיפולים שונים המפיגים מתחים פיזיים ונפשיים באמצעות ספא וטיפולים איכותיים נוספים.
ספא כרמל זהו מקום בעל גישה הטיפולית שמשלבת הרגעות מנטאלית לשחרור שרירים תפוסים. מתח מתמשך מקרין ישירות על שרירי הגב והכתפיים ואלה מתכווצים עקב חוסר זרימת דם. ספא כרמל מציע מגוון רחב של טיפולים ועיסויים הנועדו לשחרר, להפיג מתחים ולהחזיר זרימה תקינה של דם לאזורים המכווצים.
ספא כרמל מציע מרחב מפנק של בריכות מים, ג'קוזי חם ונעים, ספא רחב וגדול, עיסויים בריאותיים לגוף, טיפולים אלטרנטיביים מקצועיים ועוד מגוון שירותים שיכולים לסייע להרפיית המתח מהשרירים והירגעות באופן כללי.

לפרטים נוספים וייעוץ ראשוני צרו קשר: 03-3722261


השדות המסומנים ב- * הם שדות חובה