כאבי שרירים

כאבי שרירים והסיבות להופעתם

כאבי שרירים הם תופעה שכמעט כל אחד חווה בשלב כזה או אחר. אם אחרי אימון אינטנסיבי בחדר הכושר, אם בתקופה לחוצה נפשית או לאחר חבלה – שרירים כאובים הם אחד הסימנים הבולטים לכך שחלק כלשהו בגוף מאותת על מצוקה. לרוב לא מדובר בפגיעה חמורה או כזו הדורשת טיפול רפואי, אך עם זאת מצב של קרע בשריר המחייב בדיקת רופא הוא מצב אפשרי בהחלט.כאבי שרירים – מדוע זה קורה? 3 4 5
מה שאנחנו מכירים בתור שריר תפוס, הוא בעצם הצטברות של רעלים באזור השריר, המוכרים לחלקנו בשמם "חומצת חלב" עקב פגיעה בחילוף החומרים התקין בשריר. פגיעה כזו, המובילה לתופעת כאבי שרירים עשויה להתרחש כאשר "מעבידים" את השריר קשה מדי והוא לא מצליח להתאזן על קצב חילוף חומרים מהיר מספיק – כמו למשל אימון ספורטיבי אינטנסיבי או חד פעמי בו השרירים נדרשים לפעילות מעבר לרמה אליה הם רגילים.

אם נוסף על כך לאחר האימון לא ננקטות פעולות כמו מתיחות ועיסויים שמטרתם להמריץ דם עשיר בחומרים מזינים לשרירים שיסלק את חומרי הפסולת הרעילים , כמעט מובטחת התופעה המוכרת לנו בשם "התכווצות שרירים" או "שרירים תפוסים" המתבטאת באותם כאבי שרירים.

אופציה שנייה המביאה לתחושת כאבי שרירים היא תנועה חדה או טראומה, בה השריר זז בפתאומיות או בטווח תנועה אליה הוא לא רגיל על מנת למנוע פציעה חמורה של המפרק אליו הוא צמוד. כאבי שרירים לא תמיד מורגשים ברגע בו הם נגרמים – כמו למשל בתאונות דרכים בהם כאבי הצוואר עשויים להופיע רק לאחר זמן מה. עוד תופעה הגורמת כאבי שרירים ברגליים, או "התכווצויות שריר" מתבטאת בהתכווצויות חזקות, בעיקר בלילה. על מנת להתגבר על הכאב (החזק מאוד) יש לפעמים לעסות את האיזור הכואב במרץ ולחמם אותו.
שיטות טיפול
כאמור, על מנת להימנע מהרגשת כאבי שרירים מומלץ להקפיד על חימום ומתיחות לפני ואחרי פעילות גופנית. בכל הקשור לכאבי שרירים הנובעים מלחץ או יציבה לא נכונה – ניתן לטפל בהם על ידי עיסוי המשחרר את האזור התפוס, מוריד לחצים ובצקות ומרפה את השריר, וכך מוריד או מעלים את הכאב. אצלנו, בספא כרמל קיים מגוון עיסויים לשחרור שרירים תפוסים שניתן על ידי טובי המטפלים המקצועיים בארץ. המטפלים כולם בעלי תעודה מקצועית כשבעלי המקום אף בעלי הבנה עמוקה בתחום של תרפיית המגע ורפואת צמחי מרפא.
הטיפול נעשה בתשומת לב ובהקפדה על אירוח מושלם. בכניסה ניתן ליהנות משתייה קרה וחמה ומהמתנה נעימה במיוחד, לאחר מכן הטיפול עצמו שנעשה רק על ידי מטפלים מומחים בדבר יטפלו בכם בחדר אינטימי ונעים עד שתרגישו שלווים ורגועים להמשך היום המפנק.

חבילות ספא   מדיניות ביטולים