איורוודה

מה משמעות האיורוודה?

משמעות תרגום המונח "איורוודה" מסנסקריט פירושו "מדע החיים". תורה עתיקה זו, המניחים שהגיע מהחכמים בהודו העתיקה לפני אלפי שנה מתמקדת בריפוי האדם, ומתייחסת אליו כמכלול. לא רק שהאיורוודה היא בעלת צורות אבחון מיוחדות, המשלבות אבחון לפי הציפורניים הלשון, צבע העור ועוד (כלומר לחלוטין ללא כל הבדיקות המודרניות והפולשניות אליהן אנו רגילים מהרפואה המערבית), אלא שהיא מתייחסת לכל אורח החיים של האדם כמכלול ומניחה כי בעיה רפואית יכולה לנבוע מכל אחד מהמרכיבים את אורח החיים, ולכן יש לטפל בבעיה בהתאם. ישנן חבילות ספא הכוללות טיפול זה.
35043502

בסיס האיורוודה

איורוודה נחשבת לשיטת טיפול הוליסטית – מונח שמשמעו להניח שגוף ונפש הם בלתי ניתנים להפרדה באבחנה או בטיפול, והמטרה היא להביא לאיזון והרמוניה בשניהם על מנת לפתור את הבעיה. על מנת לרדת לשורש הבעיה מטפל האיורוודה משתמש במישוש הדופק ובחינות מדוקדקות נוספות של העור, הלשון וכו' . זאת כדי  להגיע למסקנה אודות מקור שורש חוסר האיזון בין היסודות המרכיבים את האדם, שהביא לבעיה המסוימת עליה מתלונן המטופל.כלומר, המטרה היא מציאת שורש הבעיה ולא טיפול בתסמינים בלבד. השלב הבא בטיפול הוא הכנת תכנית מלאה לריפוי, הכוללת לא רק שימוש בצמחי מרפא, אלא גם חומרים טבעיים אחרים כגון מינרלים, המלצה על שינויים באורח החיים אם הם נדרשים לדעתו של המטפל, ונוסף על אלו ולא פחות חשוב – שינוי תזונתי. לפי גישת איורוודה התזונה ממלאת תפקיד נכבד וחשוב בשמירה על האיזון בגוף ושמירה על תזונה מאוזנת מטרתה לחזק את הגוף בהתמודדות עם גורמי מחלות.
679

איורוודה בספא

היות ואיורוודה מתמקדת בהשגת האיזון כאמצעי לפתרון בעיות בריאותיות, הרי שאחת הדרכים החשובות להשגת מטרה זו היא הפגת מתחים.  אחד הטיפולים המוצעים במכוני ספא כדוגמת ספא כרמל הוא טיפול איורוודה, המתבסס על עיסוי עדין בשמן שומשום חם. בתהליך המושתת על עקרונות הרפואה האיורוודית, שמטרתה ניקוי רעלים והגברת כוח העמידות של הגוף בפני מחלות ופתוגנים התוקפים אותו. בסיום הטיפול ננסך השמן החמים על המצח, במקום בו נמצאת "העין השלישית" וכך המטופל מקבל אנרגיה חיובית וטובה חזרה לגוף.
הטיפול באירוודה מצריך ידע והבנה מראש משום שמדובר ברפואה רבת שנים ובידע עמוק וטהור שיש לדעת כיצד להשתמש בו. בספא כרמל קיימים מטפלים מוכשרים ומקצועיים המבינים בתחום הרופאה ההודית ומסוגלים לרפא בהתאם לתפיסה הוליסטית זו.

מומלץ לשלב את טיפול האירוודה עם הירגעות ושחרור הנפש מטרדות היום יום. ספא כרמל מציע מלבד טיפולים רפואיים אלטרנטיביים גם  חמאם טורקי מפנק וחם המשחרר את הגוף כולו. השילוב המוצלח של הטיפול האירוודי המסור יחד עם פינוקים נוספים לגוף יכול להפוך את היום לבריא ומפנק במיוחד.

20% הנחה לתושבי ראשון לציון. לא כלל שישי שבת וחג

מדיניות ביטולים